Sprzątanie to coś, co każdy z nas musi robić. Można tego nie lubić, ale i tak trzeba doprowadzać dom do porządku. To nawet nie kwestia wizualna. Dzięki sprzątaniu pozbywamy się z domu dużej ilości bakterii. Czy można jednak zrobić coś, co sprawi, że sprzątanie będzie przyjemniejsze? Oczywiście, wystarczy, że zainwestujemy w odpowiedni zestaw do sprzątania.

Ścierki z mikrofibry

Ścierki z mikrofibry na dobre zagościły w naszych domach. Nie bez powodu. Ścierki z mikrofibry, dzięki swej strukturze, doskonale czyszczą takie powierzchnie jak szkło, drewno czy ceramika. Ta szeroka gama zastosowań jest jedną z największych zalet mikrofibry. Ponadto mikrofibra dobrze zbiera kurz i brud i nie trzeba się przesadnie wysilać, by pozbyć się zabrudzeń. Kolejną sporą zaletą jest to, że ścierki z mikrofibry nie wymagają użycia żadnych detergentów. Jedyne czego potrzebujemy do jej użycia to woda. To praktyczne i ekologiczne rozwiązanie. Warto też wspomnieć, że ścierki z mikrofibry są odporne na spieranie, więc posłużą nam przez długi czas.

Akcesoria do mycia podłogi

Podłoga to miejsce, które najszybciej się brudzi. Osadza się na niej kurz, resztki jedzenia i oczywiście brud z zewnątrz, który wnosimy, kiedy wchodzimy do domu. Żeby zadbać o czystość naszej podłogi, należy mieć specjalne akcesoria do takich zadań. Podstawą, którą każdy powinien mieć w domu, jest miotła i szufla. Mało kto sprząta przy ich użyciu cały dom, do tego dużo lepiej nadaje się odkurzacz. Jednak miotła przyda się w sytuacji, kiedy nam się coś rozsypie. Dzięki niej nie będziemy musieli targać ciężkiego odkurzacza, tylko po to, by posprzątać kilka okruszków. Do sprzątania podłogi konieczny jest również mop. Mopa również warto wybrać z końcówką z mikrofibry, gdyż nie zostawia ona smug. Jeśli mamy w domu alergika, warto zainwestować w mop parowy. Ma on swoje wady i zalety, jednak najważniejsze jest to, że skutecznie pozbywa się bakterii i kurzu. Ponadto można nim czyścić tapicerowane meble czy dywany.

Do sprzątania potrzebne są różnego rodzaju akcesoria. Niektóre z nich to jedynie fanaberia, która ma ułatwić nam życie. Inne są zupełnie niezbędne. Kupując zestaw do sprzątania, warto zwracać na materiał wykonania. Jednym z lepszych i najbardziej uniwersalnych materiałów akcesoria do sprzątania jest mikrofibra. Warto zainwestować w ścierki i mopa z mikrofibry, szczególnie jeśli drażni nas widok smug na podłodze czy szafkach. Jest on też bardzo wytrzymały i posłuży nam przez długi czas. Nie wymaga też użycia detergentów, co jest oszczędnie i przyjazne dla środowiska.