Remont mieszkania

Wszystkie artykuły znajdujące się w dziale: Remont mieszkania.
Stylowe plafoniery sufitowe do każdego wnętrza

Jeszcze parę lat temu plafony były montowane najczęściej przy wejściu do budynku lub w przedpokoju. Obecnie ze względu na różnorodność modeli są one często widywane w nowocześnie urządzonych salonach czy gabinetach.

Jak wybrać kabinę prysznicową do łazienki?

Prysznic to najwygodniejsza i najbardziej ekonomiczna opcja jeżeli chodzi o utrzymanie higieny osobistej. Nie da się ukryć, że jeżeli zależy nam na oszczędzaniu wody oraz energii potrzebnej do ogrzania wody, szybki prysznic sprawdza się idealnie.

Prysznice marzeń

Urządzenie łazienki to jedna z podstawowych czynności przy projektowaniu domu bądź mieszkania. Wygodna i przyjemna w użytkowaniu łazienka podnosi komfort życia i daje dużo radości. Fundamentem gustownej łazienki jest zaś odpowiednia kabina prysznicowa dobrana do wielkości pomieszczenia i potrzeb właścicieli domu.

Wady i zalety plafonier sufitowych

Wybierając typ oświetlenia do własnych pomieszczeń warto zapoznać się z jego wadami i zaletami. Dzięki temu decyzja będzie racjonalna i pozbawiona przykrych niespodzianek, które mogłyby pojawić się w przyszłości, jeśli będziemy się kierować wyłącznie upodobaniami estetycznymi dotyczącymi konkretnych egzemplarzy lamp, a nie kwestiami dotyczącymi całego pomieszczenia.

Czym jest szpachlowanie sufitu?

Coraz więcej osób decyduje się w ostatnim czasie na remont. Zdecydowanie w dobie szalejącej inflacji inwestycja wolnych środków w między innymi odnowienie nieruchomości może być bardzo dobrym pomysłem. Wiele prac można wykonać samemu, jednak należy przestrzegać pewnych reguł. Co jest bardzo ważne w tym przypadku?

Materiały obiciowe na krzesła

Fotele i krzesła tapicerowane ustawione w pomieszczeniu dodają mu nuty elegancji. Warto więc do swojej jadalni wstawić tego typu krzesła, a z pewnością podniosą też komfort spożywania posiłków.

Najlepszy środek do czyszczenia mebli

Większość mebli spędza dużo czasu w magazynach. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że aby zapewnić idealny wygląd tych mebli, konieczne jest ich odpowiednie czyszczenie przed sprzedażą. Pomocne są w tym specjalnie wybierane środki do mycia mebli.

Diagnostyka niesprawnej instalacji elektrycznej

Niesprawność instalacji dostarczającej prąd do naszego domu bądź mieszkania potrafi wywrócić życie do góry nogami. Nie możemy wtedy swobodnie korzystać ze sprzętu RTV i AGD, naładować telefonu, czasami nie działa ogrzewanie i przygotowanie ciepłej wody, a nawet oświetlenie. Na szczęście część niesprawności można zdiagnozować i usunąć samemu.

Uniwersalne maskownice idealne do zabudowy rur

Zabudowa rur jest jednym z tych aspektów, które należy wziąć pod uwagę w przypadku każdej aranżacji, szczególnie w mieszkaniu w starym bloku lub domu. Bardzo często bywa tak, iż leciwe budynki charakteryzują się bardzo zaplątaną instalacją, a wystające rury przebiegają przez pomieszczenia. W takich przypadkach konieczne będą maskownice.

Rodzaje drzwi prysznicowych

Kabiny prysznicowe już od lat cieszą się ogromną popularnością. Pamiętać jednak trzeba, że ich dobór nigdy nie może być przypadkowy. Co ważne, szczególną uwagę zwrócić należy również na rodzaj drzwi do kabiny prysznicowej. Zwłaszcza jeśli jest to inna kabina niż wolnostojąca.