Profesjonalne środki czystości to produkty do sprzątania, które użytkowane są przez osoby pracujące w firmach sprzątających. Raczej nie używa się ich w domu, ponieważ mają wysokie stężenie substancji aktywnych i zwyczajnie mogą być niebezpieczne. Warto wiedzieć, jak w prawidłowy sposób je stosować.

Czym są profesjonalne środki czystości?

Firmy zajmujące się utrzymaniem czystości korzystają z profesjonalnej chemii. To środki, które działają na wirusy i bakterie, odkażają, dlatego też stosowane są w miejscach takich, jak na przykład przychodnie zdrowia, szpitale, restauracje. Specjalistyczne środki czystości posiadają wysokie stężenia składników aktywnych, dlatego też służą do odkażania, mycia, czyszczenia. Często stosowane są też po prostu do ochrony.

Jak stosować Profesjonalne środki czystości?

Osoby, które na co dzień używają profesjonalnych środków, muszą przejść specjalne przeszkolenie. To bardzo ważne, ponieważ środki takie posiadają wysokie stężenie alkoholu. Mogą podrażnić błony śluzowe, skórę, oczy. Dlatego też trzeba używać ich z zachowaniem należytej ostrożności. Ważne, aby zawsze nosić rękawiczki ochronne podczas stosowania takich środków. Jest to szczególnie istotne wtedy, gdy środki rozcieńcza się na przykład za pomocą wody. Niektóre z nich są bardzo żrące, dlatego też kontakt ze skórą może spowodować bardzo poważne rany. Stąd też istotne jest przestrzeganie zasad BHP, a także ukończenie odpowiedniego szkolenia.

Gdzie stosować środki profesjonalne?

Środki profesjonalne stosowane są zarówno wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz. Można za ich pomocą na przykład myć toalety w miejscach publicznych. Poza tym nadają się do zabezpieczenia i mycia podłogi. Niektóre z nich tworzą ochronną powłokę na podłodze, dzięki czemu ulega ona mniejszemu zniszczeniu. Część środków można stosować tylko i wyłącznie latem, inne zaś są do użytku również w czasie zimy. Po ich zastosowaniu na podłodze nie tworzy się śliska powłoka, co może być bardzo niebezpieczne wtedy, gdy temperatura spadnie poniżej zera.