Inwestor, który chce rozpocząć budowę budynku wielorodzinnego, magazynu czy hotelu musi w pierwszej kolejności znaleźć odpowiedni teren inwestycyjny. Nie jest to łatwe zadanie. Rynek terenów inwestycyjnych jest bardzo dynamiczny, a ceny bardzo zmienne. Jak znaleźć idealną działkę pod inwestycję?

Działka idealna pod budowę bloku

Wybierając działki inwestycyjne należy zwrócić uwagę na sąsiedztwo. Rodziny często poszukują mieszkań na osiedlach, które mają już rozwiniętą infrastrukturę. Ważny jest dostęp do sieci sklepów, lokali użytkowych czy zaplecza rekreacyjnego.

Tereny inwestycyjne muszą być również dobrze skomunikowane z centrum miasta. Ważny jest dostęp do komunikacji miejskiej, jak i do trasy szybkiego ruchu. Ma to ogromne znaczenie dla tych osób, które będą dojeżdżały do pracy własnym samochodem.

Działka odpowiednia do budowy hotelu

Wybierając tereny inwestycyjne pod budowę hotelu, ośrodka rekreacyjnego czy spa warto zadbać, by w pobliżu znajdowały się atrakcyjne tereny zielone.

Goście w czasie odpoczynku chętnie korzystają z dodatkowych atrakcji. Malownicze jezioro w pobliżu, interesujące trasy rowerowe czy stadnina koni to dodatkowe atuty nieruchomości.

Wybierając tereny inwestycyjne pod budowę ośrodka wypoczynkowego, należy zwrócić również uwagę na dostęp do trasy szybkiego ruchu dla osób podróżujących własnym samochodem oraz stację kolejową.

Działka odpowiednia pod halę magazynową

Szukając terenów inwestycyjnych pod budowę hali magazynowej należy zwrócić uwagę na obrzeża miasta, gdzie jest łatwy dojazd do autostrady.

Działki przeznaczone pod zabudowę przemysłową oznaczone są w ewidencji gruntów jako Ba (tereny przemysłowe), Bi (inne tereny zabudowane) oraz Bp (zurbanizowane tereny niezabudowane lub w trakcie budowy).

Wybierając tereny inwestycyjne pod zabudowę magazynową należy pamiętać, że niezbędna jest większa działka. Na terenie musi znaleźć się plac manewrowy dla dużych samochodów dostawczych oraz parking dla samochodów firmowych oraz pracowniczych. Warto również zastanowić się, czy przy hali magazynowej będą znajdowały się zabudowania biurowe.