Jeszcze parę lat temu plafony były montowane najczęściej przy wejściu do budynku lub w przedpokoju. Obecnie ze względu na różnorodność modeli są one często widywane w nowocześnie urządzonych salonach czy gabinetach.

Plafoniery sufitowe – elegancja i styl

Stylowe plafony sufitowe są znakomitą oprawą oświetleniową do łazienki, holu, pokoju dziecka i salonu. Płaskie lampy idealnie pasują do niskich pomieszczeń i mogą stanowić główne lub dodatkowe źródło światła.

Wszędzie tam, gdzie wisząca lampa nie jest odpowiednia, warto wybrać plafon. Eleganckie plafony podkreślają subtelny i przytulny klimat. Światło z takiej lampy jest idealnie rozproszone i nadaje niepowtarzalnego charakteru.

Proste i designerskie plafoniery sufitowe

Producenci opraw oświetleniowych oferują szeroki wybór plafonów. Można znaleźć oprawy okrągłe lub prostokątne w jasnych barwach. Miłośnicy stylu glamour powinni zdecydować się na oprawy w kolorze złotym z kryształowymi dekoracjami.

Plafony wykonane są najczęściej z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Można także znaleźć metalowe i drewniane oprawy. Ze względu na duży wybór każdy znajdzie idealny plafon dopasowany do wnętrza.

Dlaczego warto wybrać plafon sufitowy?

Plafony są świetną alternatywą dla wiszących żyrandoli, na które bardzo często nie ma miejsca. Dają one mocne i jasne światło, a dodatkowo świetnie wyglądają w każdej aranżacji.

Wybierając Plafoniery sufitowe LED, można zadbać o aspekt ekologiczny. Takie lampy są energooszczędne i mają znacznie dłuższą żywotność od klasycznych żarówek.