Kabiny prysznicowe coraz częściej wypierają tradycyjne wanny. Ich główna zaletą jest oszczędność wody, energii i większy komfort użytkowania. Pod prysznicem można się szybko odświeżyć, strumienie wody wpływają również pozytywnie na krążenie krwi i na odporność całego organizmu.

Co jest ważne przy wyborze prysznica?

Przed zakupem kabiny prysznicowej warto zastanowić się, jaki model sprawdzi się najlepiej w naszej łazience. Wybór prysznica uzależnić należy przede wszystkim od metrażu pomieszczenia, a także od jego aranżacji. Duże łazienki stwarzają wiele możliwości, pasuje tu Prysznic prostokątny, okrągły lub półokrągły. Wszystko w zależności od indywidualnych upodobań. Natomiast w łazienkach małych, takich jakie są np. w blokach, idealne będą kabiny kompaktowe.

Zalety kabin prysznicowych z brodzikiem

Prysznic prostokątny to najchętniej wybierany model, ponieważ zapewnia maksymalny komfort użytkowania. Może być z brodzikiem lub bez niego. Oba te modele mają wiele zalet i zwolenników. Kabiny prysznicowe prostokątne z brodzikiem, w niektórych sytuacjach, mogą zastąpić tradycyjne wanny. Można w nich wykąpać małe dzieci, namoczyć pranie. Modele z brodzikami mogą różnić się ich głębokością. Bardzo popularne są także kabiny prysznicowe prostokątne, które nie posiadają brodzików. Będą one idealne zwłaszcza dla osób starszych, chorych lub inwalidów na wózkach. Prysznic prostokątny bez brodzika będzie dobrym rozwiązaniem dla pomieszczeń o małym metrażu.

Jakie jeszcze mogą być kabiny prysznicowe?

Obecnie na rynku jest wiele modeli kabin prysznicowych. Mogą być zabudowane, wolnostojące. Mogą mieć również wiele dodatków, takich jak hydromasaże, bicze wodne. Modele supernowoczesne mają w kabinach zamontowane głośniki stereo, radia i inne gadżety. Wybierając odpowiedni model dla siebie warto kierować się przede wszystkim funkcjonalnością i praktycznością. Dobra kabina prysznicowa powinna zapewniać komfortową kąpiel, a także pasować idealnie do wystroju całej łazienki. Warto skorzystać z oferty sprawdzonych producentów.