Wybór kołdry wcale nie jest taką prostą sprawą, jak może się wydawać. Trzeba wybrać odpowiedni rozmiar, ale także rodzaj wypełnienia, od którego będzie zależeć komfort cieplny podczas snu. Kołdrę kupujemy raz na jakiś czas, dlatego warto dobrze przemyśleć sprawę, aby później nie żałować. W lecie bez wątpienia potrzebna będzie nam lekka, przewiewna kołdra, zimą nieco grubsza.

Jaką kołdrę letnią kupić?

Kołdra letnia powinna być lekka, musi też dobrze odprowadzać wilgoć oraz być łatwa do utrzymania w czystości. Do wyboru mamy kołdry wielosezonowe, które powinny być dobrym rozwiązaniem zarówno latem, jak i zimą, dostępne są też modele typowo zimowe oraz letnie, które trzeba wymieniać w zależności od pory roku.

Jeżeli zależy nam na modelu uniwersalnym i nie chcemy kupować kołdry na lato, ale spać pod jedną przez cały roku, dobrym rozwiązaniem będzie model puchowy. Taka kołdra latem zapewnia dobrą cyrkulację powietrza, zimą dobrze utrzymuje ciepło. To jedna z najlepszych propozycji, jeśli chcemy kupić model wielosezonowy.Jeżeli chodzi o wybór kołdry na lato, dobrą opcją może okazać się taka z pokryciem bawełnianym, dużą popularnością cieszy się na przykład inlet, adamaszek, ale nie tylko.

Dobrym wyborem będzie także kołdra letnia wykonana z bambusowej włókniny, która spisuje się idealnie w przypadku wysoki temperatur. Nasza skóra może pod nią swobodnie oddychać, nie trzeba martwić się o przegrzanie. Tego typu kołdry letnie kolorowe nie są podatne na zwilgotnienie, bardzo łatwo można utrzymać je w czystości, co więcej chronią przed rozwojem drobnoustrojów. Kołdry z bambusa można prać bez żadnych obaw.

Obecnie kołdry są dostępne w wielu wzorach i kolorach, wcale nie muszą być białego koloru. Na rynku znajdziemy na przykład kołdry letnie kolorowe, które obecnie cieszą się dość dużym powodzeniem wśród klientów.

Wybór kołdry na lato wcale nie jest zadaniem łatwym, warto dołożyć wszelkich starań, aby wybrać model, który będzie uniwersalny, stylowy, łatwy do utrzymania w czystości oraz komfortowy w użytkowaniu. Jeżeli zależy nam na zaoszczędzeniu pieniędzy, najlepiej szukać kołdry letniej w sieci. W sklepach online wybór takiego asortymentu jest bardzo duży, tak więc bez wątpienia znajdziemy dokładnie to, czego szukamy.