Apartamenty inwestycyjne to bardzo dochodowa część rynku najmu. Trzeba jednak pamiętać, że tylko dobrze wybrane mieszkanie będzie cieszyło się popularnością wśród najemców. O czym trzeba pamiętać poszukując apartamentu?

Najważniejsze jest miejsce

Lokalizacja nieruchomości inwestycyjnych często podkreślana jest jako najważniejszy czynnik przy wyborze lokalu przez najemców. Trzeba mieć to na uwadze wybierając apartament.

Apartamenty inwestycyjne powinny być ulokowane w tych częściach miasta, które mają dobrą infrastrukturę. Bardzo ważny jest dobry dojazd do centrum. Liczy się również dostępność sklepów oraz usług. Najemca, który wróci z pracy do domu nie chce jechać do fryzjera na drugi koniec miasta. Obiad również chętnie zje w restauracji blisko domu.

Coraz więcej osób zwraca również uwagę na dostępność miejsc rekreacyjnych. Nieruchomości inwestycyjne w pobliżu których znajduje się basen, klub fitness czy siłownia są dużo ciekawsze.

Wybierając apartamenty inwestycyjne należy również zwrócić uwagę na bezpośrednie sąsiedztwo. Blok, który stoi w otoczeniu nowych budynków, zadbanych zieleńców czy placów zabaw jest dużo bardziej atrakcyjną ofertą, niż budynek w otoczeniu zrujnowanych kamienic.

Standard lokalu też ma znaczenie

Nieruchomości inwestycyjne, by były ciekawe dla najemców, muszą być eleganckie. Znaczenie ma nie tylko budynek i otoczenie, ale również wykończenie i umeblowanie lokalu.

Apartamenty inwestycje umeblowane chętniej są wynajmowane przez najemców. Warto zadbać, by meble były estetyczne i uniwersalne. Kolorystyka jasna i radosna. Narzucanie swojego stylu wnętrzarskiego może okazać się złym pomysłem. Nie każdy najemca lubi charakterystyczne mieszkania.

Wybierając apartamenty inwestycje warto również zadbać o miejsce parkingowe. Do lokalu powinno być przypisane co najmniej jedno miejsce postojowe. W dzisiejszych czasach zaparkowanie samochodu w pobliżu budynku staje się coraz większym wyzwaniem. Najemcy mają tego świadomość i poszukując apartamentów do najmu zwracają na to uwagę.

Apartament inwestycyjny, który zostanie starannie wybrany, to dobry sposób na stabilny i stały dochód pasywny.