Od wystroju wspólnej sypialni zależy wiele rzeczy, jak choćby to, czy będziemy w stanie się tam zdrowo wyspać. Jednocześnie sypialnia pary powinna być urządzona w taki sposób, by promieniowała zmysłową atmosferą. Dowiedz się, w jaki sposób urządzić nastrojową sypialnię, która będzie zarazem najwygodniejszym miejscem do snu i przestrzenią, w której można się zrelaksować i dać ponieść emocjom.

Pościel bordowa czy biała?

Kolory w naszym otoczeniu niosą ze sobą określone znaczenie, nie tylko symboliczne – widok różnych kolorów w różnych natężeniach inaczej wpływa na ludzki mózg. O ile ściany sypialni dobrze jest pomalować na neutralny, stonowany kolor, aby nie przeszkadzał nam w zasypianiu, o tyle można sobie pozwolić na więcej szaleństwa przy wyborze tekstyliów, takich jak zasłony, dywaniki czy najważniejsza w sypialni – pościel.

Najbardziej komfortowo śpi się w pościeli uszytej z naturalnych materiałów, takich jak bawełna, len czy jedwab. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na fakturę i kolor materiału – trudno o bardziej zmysłowy element w sypialni niż satynowa pościel w kolorze bordo, royal blue czy szmaragdowym. Czyste kolory kamieni szlachetnych to świetny wybór, jeśli poszukujemy czegoś eleganckiego i intrygującego.

Subtelne oświetlenie

W sypialni najlepiej sprawdzi się światło o żółtej barwie i niewielkim natężeniu. Oprócz standardowej lampy sufitowej warto zamontować mniejsze lampki, a także postawić latarenki na świece, które dają bardziej nastrojowe i wyciszające oświetlenie. Podobny efekt można uzyskać za pomocą ozdobnych lampek LED czy łańcuchów tak zwanych fairy lights.

Uporządkowana przestrzeń

O korzystny dla nas, głęboki sen o wiele łatwiej jest w pomieszczeniu przeznaczonym jedynie do spania i późnowieczornych aktywności. Dlatego w sypialni nie powinniśmy mieć biurka do pracy, stanowiska do prasowania ubrań czy telewizora. Ponadto, wybierając zestawy pościeli czy dywan do sypialni, pamiętajmy, aby były one stylistycznie i kolorystycznie dopasowane do całości wystroju, na przykład Pościel bordowa może gryźć się z pastelowym zielonym na ścianach. W przypadku pościeli rozwiązaniem jest czarna lub w neutralnym kolorze narzuta, jednak przy wyborze innych elementów musimy zwracać uwagę na to, aby przestrzeń w sypialni była spójna i uporządkowana.