Podłogę można umyć ręcznie, ale można także zastosować mopa. Gdy chodzi o wygodne sprzątanie, mop to zdecydowanie najlepsza propozycja. Teraz można kupić go także w nowym wariancie – to spray mop, który wyposażony jest w pojemnik ze spryskiwaczem na wodę. Czy to dobry zakup?

Co to jest spray mop?

Mop ze spryskiwaczem, czyli ze sprayem to urządzenie przeznaczone do utrzymania czystości na płaskich powierzchniach, głównie na podłodze. Pozwala na mycie podłogi bez korzystania z wiaderka z wodą i każdorazowego odciskania nakładki.

Tego rodzaju mop posiada specjalną konstrukcję, która różni go od zwykłego mopa. Przede wszystkim posiada zbiornik na wodę z detergentem do mycia. Zbiornik jest umieszczony na urządzeniu lub też w jego drążku. Z przodu drążka znajduje się końcówka spryskiwacza, która natryskuje mieszaninę na powierzchnię przed mopem. Dozowanie uruchamia się przyciskiem przy uchwycie.

Mop ma obrotową końcówkę, która porusza się na prawo i lewo, co pozwala na dotarcie do każdego zakamarka. Umieszczona na nim zdejmowana nakładka z mikrofibry zbiera zanieczyszczenia.

Jak działa mop ze spryskiwaczem?

Korzystanie z mopa ze spryskiwacza jest naprawdę bardzo proste. Dodatkowo, pozwala on na szybsze sprzątanie niż zwykły mop z wiaderkiem.

Przed rozpoczęciem prac do pojemnika w mopie dolewa się wodę i dodaje odrobinę detergentu. Potem należy spryskać powierzchnię mieszaniną i przetrzeć ją końcówką. Po zakończeniu pracy wystarczy odpiąć nakładkę, wyprać ją, a pozostałości wody wylać.

Takie urządzenie jest zatem bardzo łatwe w użyciu i nie wymaga schylania się podczas sprzątania.

Kiedy warto korzystać ze spray mopa?

Spray mop jest polecany przede wszystkim do szybkiego sprzątania, na przykład rozlanych napojów, zabrudzonej podłogi w kuchni, smug na panelach. Nie wymaga napełniania wiadra i odciskania końcówki, więc prace są szybkie i sprawne. Dzięki temu, że stosuje się wtedy mało wody, można zapobiec przemoczeniu podłogi, która dodatkowo błyskawicznie wysycha.

Tego rodzaju mop może być używany na każdej nawierzchni. Nakładka z mikrofibry bardzo dobrze sprawdza się przy sprzątaniu podłóg z płytek ceramicznych, paneli laminowanych, podłóg z linoleum i paneli winylowych, a nawet do podłóg drewnianych i kamiennych.

Zatem, czy mop ze spryskiwaczem jest wart zakupu? To bardzo pomocne urządzenie, z którym szybkie przecieranie powierzchni będzie jeszcze wygodniejsze. Każdy, kto lubi mieć czyste podłogi w domu, na pewno go doceni!