Wycieraczki zewnętrzne do auta są niezbędne do tego, aby utrzymać wysoką widoczność podczas jazdy. Oczywistym jest to, że po pewnym czasie należy je wymienić. Wszystko zależy od tego, w jakich warunkach pracują, a także, jak często są użytkowane. Intensywna eksploatacja zwiększa częstotliwość wymiany. Najważniejsze jest to, aby zakupić właściwie dopasowany produkt.

Typ wycieraczek

Wycieraczki zewnętrzne występują w różnych wariantach, a wybór uzależniony jest od naszych osobistych potrzeb. Nie bez znaczenia jest również model posiadanego pojazdu. Oczywistym jest, że auta, która mają kilkadziesiąt lat wymagają innych akcesoriów. Wycieraczka zewnętrzna ze stelażem charakteryzują się prostą budową oraz niezawodnym działaniem. Mamy tutaj do czynienia z specjalnym spojlerem, który odpowiada za dociśnięcie wycieraczki do powierzchni szyby.

Wycieraczka zewnętrzna płaska jest aktualnie najczęściej spotykana. Doskonale sprawdza się w przypadku nowoczesnych pojazdów. Są niezawodne w przypadku szybkiej jazdy. Wynika to z faktu, że płaskie pióra cechują się lepszymi właściwościami aerodynamicznymi. Nie tylko doskonale przylegają do powierzchni, ale również świetnie znoszą negatywne oddziaływanie czynników zewnętrznych.

Jakość materiału

Wśród wycieraczek zewnętrznych znajdziemy modele wykonane z gumy. Ich niewątpliwą zaletą jest korzystna cena zakupu. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że jest to tworzywo, które relatywnie szybko ulega zużyciu. Nie jest to najlepsza propozycja dla tych, którzy pragną zakupić ponadprzeciętnie wytrzymały produkt. Warto zwrócić szczególną uwagę na wycieraczki wzmocnione. Zazwyczaj do gumy dodawany jest grafit.

Dobrą opcją jest także zakup wycieraczki zewnętrznej wykonanej z kauczuku naturalnego. Jej wytrzymałość jest o wiele wyższa. Minusem jest koszt zakupu. Takie modele są droższe od gumowych.

Modele na tylną szybę

Wycieraczki na tylną szybę nie są zbyt popularne. Wynika to z faktu, że nie występują one we wszystkich samochodach. Trzeba zaznaczyć, że ich wymiana może być dość problematyczna. Zwykle modele tylne są specyficzne i dostosowane do konkretnego pojazdu. Mogą one posiadać niestandardową długość.

W zdecydowanej większości przypadków wycieraczki uniwersalne nie są idealnie dopasowane. Może więc zajść konieczność zakupu produktu dedykowanego, który jest dość drogi.