Plafony, inaczej nazywane są lampami sufitowymi. Najczęściej wykorzystywane są w takich pomieszczeniach, jak łazienki oraz kuchnie, natomiast coraz częściej stanowią również element dekoracyjny w salonie. Producenci, którzy zajmują się tworzeniem plafonów, opierają się na coraz nowszych technologiach, dzięki czemu plafoniery przybierają coraz bardziej interesujący wygląd.

Dlaczego plafoniery sufitowe są tak uniwersalnym oświetleniem?

Plafoniery sufitowe mogą mieć dużą ilość zastosowań. Jest to rodzaj oświetlenia LED, który świetnie będzie sprawdzał się, jako element wykończeniowy każdego dziecięcego i młodzieżowego pokoju. Dodatkowo, dzięki temu, że jest to oświetlenie LED, będzie można zdecydować jaki kolor oraz intensywność najlepiej będzie pasowała do danego pomieszczenia.

Plafony sufitowe świetnie sprawdzą się również w pomieszczeniach, takich jak sypialnia, salon, kuchnia oraz łazienka. Są wyjątkowo płaskie, dlatego też idealnie będą komponowały się w małych i ciasnych wnętrzach. Dodatkowo niektóre z nich mogą być montowane na zewnątrz pomieszczeń.

Jakie mogą mieć zastosowania plafoniery sufitowe?

Plafony sufitowe jeszcze kilka lat temu pełniły tylko i wyłącznie funkcję zwykłego oświetlenia, natomiast w obecnych czasach, dzięki nowoczesnym technikom produkcji, są również wyjątkowym dopełnieniem aranżacji w pomieszczeniach.

Dodatkowo plafony hermetyczne mogą być stosowane na zewnątrz, dzięki czemu można oświetlić taras oraz korytarze.

Od czego zależy cena plafonów sufitowych?

Ceny plafonów sufitowych wahają się pomiędzy 60, a nawet 4 tysiącami złotych. Wszystko to uzależnione jest od kształtu oraz rodzaju plafoniery. Te większe, które pasują do salonu i sypialni, będą nieco droższe, od małych. Dodatkowo wszelkie elementy, takie jak brokat czy kryształki, które montowane są w plafonierach, podnoszą ich cenę.