W Polsce fotel biurowy z podnóżkiem zdobywa coraz większą popularność, ale w dalszym ciągu wiele osób zastanawia się, czy dodatkowy podnóżek jest w rzeczywistości potrzebny i w czym może on pomóc. W niniejszym artykule znajdą Państwo odpowiedzi na te i wiele innych pytań.

Dlaczego warto postawić na podnóżek?

Oryginalne krzesło obrotowe z podnóżkiem ma bardzo pozytywny wpływ na kręgosłup, dlatego też tym bardziej warto rozważyć jego zakup. Odpowiednio profilowane podnóżki umożliwiają ustawienie stóp w taki sposób, aby odciążyć kręgosłup w pozycji siedzącej. Nawet po pierwszych godzinach pracy z podnóżkiem będzie można odczuć różnicę jeśli chodzi o sam komfort. Prawidłowe ułożenie nóg podczas wielogodzinnej pracy, może zapobiec wielu dolegliwościom zdrowotnym. Ergonomiczny fotel biurowy z podnóżkiem jest idealnym wyborem dla osób, które chcą zlikwidować napięcie układu kostno-mięśniowego. Podnóżek bardzo pozytywnie wpływa na układ krwionośny. Długotrwałe stanie i siedzenie niestety sprzyja postawaniu żylaków, dlatego też aby ich uniknąć warto postawić na ergonomiczne meble.

Jaki podnóżek wybrać?

W pracy biurowej większość dnia spędza się przeważnie w pozycji siedzącej. Aby praca przebiegała efektywnie i wygodnie warto postawić na solidny podnóżek. Aby wybrać porządne krzesło obrotowe z podnóżkiem w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na funkcjonalność. W biurze bardzo często pracuje się w butach, dlatego też podnóżek powinien być wykonany z wysokiej jakości materiałów. Z praktycznego punktu widzenia najlepszym wyborem są podnóżki z funkcją regulowania wysokości. Nowością na rynku jest fotel obrotowy z podnóżkiem, który dodatkowo wyposażony jest w specjalne wypustki masujące. Warto zwrócić uwagę także na to, aby podnóżek był łatwy w utrzymaniu czystości.

Czym wyróżnia się porządny podnóżek?

W nowoczesnych biurach coraz większą popularność zdobywają podnóżki z giętkiego rattanu. W eleganckim salonie doskonale sprawdzą się z kolei podnóżki obite futrem. Aby wybrać porządny fotel obrotowy z podnóżkiem najlepiej kierować się jego wygodą. Walory estetyczne powinny odejść na drugi plan. Najlepszym wyborem są modele o większej powierzchni, na których wygodnie będzie można położyć nogi.