Samodzielna zabudowa rur to skuteczny sposób na to, aby zaoszczędzić sporą ilość gotówki. Należy jednak zaznaczyć, że nie jest to proste zadanie. Pierwszym krokiem jest stworzenie projektu, który uwzględnia m.in. miejsca występowania zaworów. Ponadto, konieczny jest wybór odpowiednich materiałów, które będą w pełni przystosowane do warunków otoczenia. Płyty karton-gips mogą zostać zamocowane na kilka różnych sposobów.

Montaż na klej

Zabudowa rur to prawdziwa gratka dla tych, którzy chcą, aby pomieszczenie prezentowało się estetycznie, a jednocześnie przestronnie. Obudowa karton-gips może zostać wkomponowana w otoczenie, dzięki czemu pozostanie niemal niewidoczna. Wbrew pozorom nie odbierze ona cennego miejsca! Ma to szczególne znaczenie w małych łazienkach, które powinny być optycznie powiększane.

Montaż na klej sprawdzi się wyłącznie w przypadku niskich obciążeń. Przed przystąpieniem do pracy należy rzetelnie oczyścić powierzchnie z zanieczyszczeń oraz pozbyć się tłustych plam. Wszystko po to, aby osiągnąć maksymalną siłę wiązania.

Montaż za pomocą stelażu

Zabudowa rur nie należy do skomplikowanych zadań, jednak dość łatwo popełnić błąd. Z tego względu większość osób decyduje się na skorzystanie z usług doświadczonych fachowców. Montaż za pomocą stelaża wymaga większego nakładu pracy.

Pierwszym etapem jest stworzenie konstrukcji z metalowych profilów. Kolejnym krokiem jest umieszczenie płyt kartonowo-gipsowych. Plusem omawianego rozwiązania jest nieprzeciętna wytrzymałość oraz odporność na uszkodzenia.