Kabiny prysznicowe już od lat cieszą się ogromną popularnością. Pamiętać jednak trzeba, że ich dobór nigdy nie może być przypadkowy. Co ważne, szczególną uwagę zwrócić należy również na rodzaj drzwi do kabiny prysznicowej. Zwłaszcza jeśli jest to inna kabina niż wolnostojąca.

Wybór drzwi prysznicowych

Wybierając drzwi prysznicowe uwagę zwrócić należy na kilka istotnych elementów. Przede wszystkim jest to metraż łazienki. Od tego ile miejsca jest dostępnego w łazience zależeć będzie wybór konkretnego rodzaju drzwi. Inne bowiem drzwi sprawdzą się w mniejszej, a inne w większej łazience.

Poza tym ważny jest materiał, którego drzwi zostały wykonane oraz ich estetyka. Drzwi do kabiny prysznicowej muszą być trwałe. Dodatkowo muszą także dobrze się prezentować.

Sposób otwierania drzwi prysznicowych

Drzwi przesuwane mogą być otwierane na różne sposoby. Częstym wyborem są drzwi przesuwne lub uchylne. Te pierwsze osadzone są na rolkach i przesuwają się po prowadnicy. Na rynku dostępne są drzwi przesuwne jedno bądź dwuskrzydłowe. Zaletą tego typu drzwi jest to, że to ich otwarcia nie jest potrzebne żadne dodatkowe miejsce.

Zasada działania drzwi uchylnych jest taka sala jak w przypadku tradycyjnych drzwi czy tradycyjnego okna. Otwierają się na zewnątrz. Zwykle osadzane są na zawiasach. Aby jednak moc korzystać z takich drzwi, potrzeba dodatkowego miejsca na ich otwarcie. Jest to zatem lepsze rozwiązanie w przypadku większych łazienek.

Materiał wykonania

Drzwi prysznicowe różnią się od siebie także ze względu na materiał, z którego zostały wykonane. Ogólnie wyróżnić można tu drzwi do kabiny prysznicowej wykonane ze szkła bądź z tworzyw sztucznych. Dużą popularnością cieszą się drzwi prysznicowe wykonane ze szkła hartowanego. To materiał wytrzymały i estetyczny. Dodatkowo dostępne są także różne rodzaje szkła hartowanego.

Jeśli chodzi o tworzywa sztuczne to najczęściej wykorzystywany jest polistyren. Choć jest to materiał tańszy, to jednak nie jest to materiał tak wytrzymały jak szkoło hartowane. Jego wadą jest duża podatność na zarysowania.