Urządzenie łazienki to jedna z podstawowych czynności przy projektowaniu domu bądź mieszkania. Wygodna i przyjemna w użytkowaniu łazienka podnosi komfort życia i daje dużo radości. Fundamentem gustownej łazienki jest zaś odpowiednia kabina prysznicowa dobrana do wielkości pomieszczenia i potrzeb właścicieli domu.

Kabina prysznicowa asymetryczna

Łazienki bardzo małe o wielkości do 4 metrów kwadratowych są ograniczone aranżacyjnie. Ich właściciele muszą się pogodzić z faktem, iż wkomponować można tu tylko niewielkie symetryczne kabiny prysznicowe. Jednak wszelkie łazienki większe o rozległej przestrzeni można urządzić montując w nich takie udogodnienie jak Kabina prysznicowa asymetryczna.

Asymetryczne kabiny prysznicowe (na rynku istnieją modele prostokątne lub półokrągłe) cechują się tym iż jeden z ich boków jest dłuższy przez co wewnątrz jest więcej miejsca. Poza designerskim wyglądem takie kabiny mają wiele zalet. Przede wszystkim dają lepszy komfort użytkowania, mieszczą się tu nawet dwie osoby co umożliwia wspólny prysznic dla dwojga. Kolejną zaletą jest ogromny wybór modeli – na rynku obecne są setki asymetrycznych kabin w różnych wariantach i rozmiarach. Producenci dbają o jakość tego typu kabin i często są one wytrzymalsze niż kabiny tradycyjne.

Wskazówki przy zakupie i montażu kabiny asymetrycznej

Przy zakupie kabiny prysznicowej warto przede wszystkim zwrócić uwagę na rodzaj zamontowanego w niej szkła (bo pleksi powinniśmy unikać jak ognia z racji nietrwałości i trudności w czyszczeniu). Najlepsze będzie szkło hartowane, bowiem jest najbardziej uodpornione na uderzenia i uszkodzenia.

Kolejną kluczową kwestią przy wyborze kabiny prysznicowej jest wybór otworu drzwiowego. Wejście do kabiny należy dostosować do rodzaju użytkownika, na przykład jeśli w domu mieszkają osoby starsze bądź niepełnosprawne wybór powinien paść na kabinę rozsuwaną i dno płaskie bowiem najłatwiej dostać się tak osobom z ograniczeniami ruchowymi. W przypadku gdy mieszkańcami są osoby młode można wybrać drzwi otwierane klasycznie.