Jeżeli rury szpecą Twoją łazienkę lub pokój to wiedz, że zabudowa rur grzewczych nie musi się wiązać z generalnym remontem. Choć, trzeba przyznać, że remont jest najlepszym rozwiązaniem, gdyż to ogień na którym można upiec wiele pieczeni. Tańsze ogrzewanie, estetyczniejsze kaloryfery, brak rur oraz komfortowa temperatura w mieszkaniu z pewnością brzmią zachęcająco.

Najtańsze sposoby ukrywania rur grzewczych

W braku jakichkolwiek chęci na inwestycję (np. w wynajętym mieszkaniu) rury grzewcze możesz zakryć zasłoną. Jeżeli zabudowa rur grzewczych nie jest możliwą opcją to odpowiednio zamontowany karnisz oraz mądrze dobrana firanka lub zasłona pozwolą zapomnieć o szpetnym elemencie w mieszkaniu. Jeżeli istnieje taka możliwość to można również pokryć rurę odpowiednio dobraną farbą lub wykorzystać rośliny pnące. To jednak się uda tylko, jeżeli rura zostanie zaizolowana, gdyż ekstremalne temperatury nie służą kwiatom. Nieco gorsza sytuacja ma miejsce w łazience, gdyż tam panuje zdecydowanie większa wilgoć. Zasłony i firany mogą być tutaj zupełnie nie na miejscu. Często stosowanym rozwiązaniem są płyty kartonowo – gipsowe. Istnieją ich specjalne, wodoodporne odmiany dedykowane do łazienek i innych wilgotnych pomieszczeń. Za ich pomocą możesz całkowicie zabudować rury. Jeżeli przebiegają one poziomo, blisko sufitu to można za ich pomocą obniżyć sufit.

Inne zalety płyt kartonowo – gipsowych

Płyty mogą zostać również użyte do instalacji pomysłowego oświetlenia. W ten sposób z łatwością uzyskasz atmosferę romantyczną lub przytulną. Niezależnie od efektu jaki chcesz uzyskać, nie ulega wątpliwości, że płyty kartonowo – gipsowe są rozwiązaniem, które śmiało możesz zastosować nawet jeżeli nie rury są Twoim problemem. Pomysłowy instalator za ich pomocą może stworzyć praktyczne półki. W łazience pomieszczą one kosmetyki, a w pokoju mogą być idealnym miejscem na Twoje ulubione elementy dekoracyjne czy też fajne, zapachowe świeczki.

Stelaż instalacyjny

W łazienkach możesz zastosować jeszcze inny ciekawy trick. Mianowicie jest nim stelaż instalacyjny. Można na nim zamontować miskę ustępową, umywalkę czy bidet. Zaletą użycia tego produktu jest większa swoboda w umiejscowieniu wyżej wymienionych elementów. Jednak w przypadku chęci ukrycia nieestetycznych rur to właśnie stelaż instalacyjny może zostać wykorzystany do aranżacji wnętrza. Stelaże pozwolą na realizacją wielu Twoich pomysłów na finalne wykończenie łazienek. W starych budynkach zdarzają się co prawda sytuacje “nie do przeskoczenia”, jednak z pewnością istnieje alternatywa dla istniejącego stanu.