Stan instalacji elektrycznej warunkuje komfort oraz bezpieczeństwo użytkowania budynku. Powinniśmy pamiętać o tym w szczególności, gdy przeprowadzamy się do domu lub mieszkania z drugiej ręki. Zwykle nie mamy pewności, czy nie wymaga ona natychmiastowych poprawek. Pamiętajmy, że wszelkie nieprawidłowości stanowią dla nas realne zagrożenie np. spalenie sprzętów, a nawet pożar.

Ocena stanu obecnego

Cennik usług remontowych to zwykle kwoty orientacyjne, gdyż wszystko zależy od indywidualnego przypadku. W pierwszej kolejności należy umówić się z fachowcem, który dokładnie sprawdzi aktualny stan instalacji elektrycznej. Dzięki temu będziemy mogli dowiedzieć się, czy wymaga ona poprawy lub wymiany. W wielu przypadkach (dotyczy to w szczególności starego budownictwa) bardziej opłaca się zaprojektować nową instalację.

Kilkadziesiąt lat temu budynki mieszkalne nie musiały spełniać tak rygorystycznych norm, jak obecnie. Bywało, że instalacje elektryczne były tworzone na własną rękę, a nikt nie weryfikował ich stanu. Właśnie dlatego wprowadzając się do domu, który przetrwał już kilka pokoleń powinniśmy kompleksowo sprawdzić elektrykę. Robimy to wyłącznie dla swojego bezpieczeństwa.

Projekt instalacji elektrycznej

Cennik usług remontowych obejmuje również zaprojektowanie instalacji elektrycznej, która będzie w stu procentach dopasowana do budynku. Oczywiście specjalista posiada niezbędne uprawnienia, a także doświadczenie. Prace przebiegają w zgodzie z obowiązującymi normami. Zostanie nam udzielona pisemna gwarancja. Za poprawność zaprojektowanej instalacji elektrycznej odpowiada wykonawca. W tym przypadku to on ponosi pełną odpowiedzialność.

Wybierając wykonawcę musimy zapoznać się nie tylko z cennikiem usług remontowych, ale również opiniami na temat danego przedsiębiorstwa. To właśnie one pozwolą nam ocenić, czy firma jest godna zaufania. Oceny znajdziemy w wyszukiwarce lub na forach tematycznych.

Wykonanie instalacji elektrycznej

Samo wykonanie instalacji elektrycznej przebiega sprawnie i bezproblemowe. Prace realizowane są zgodnie z projektem. Ekspresowe tempo realizacji usług sprawia, że budynek błyskawicznie zostanie przygotowany do zamieszkania. Nie musimy obawiać się utrudnień.

Cena wykonania instalacji elektrycznej ustalana jest indywidualnie. Wiele zależy od wielkości budynku. W małym mieszkaniu zapłacimy około 10 000 zł. W domu o powierzchni przekraczającej 300 metrów kwadratowych koszt wykonania instalacji elektrycznej może wynieść nas nawet 20 000 zł, a więc jest to spora inwestycja.