Pokój dziecka to jego oaza, w której spędza bardzo dużo czasu. Dzieci, w trakcie zabawy, bardzo często siedzą na podłodze. Parkiet, panele podłogowe czy deski to nie najlepsza okładzina podłogowa. Do pokoju dziecka idealnie sprawdzi się wykładzina. O czym trzeba pamiętać wybierając wykładzinę do pokoju naszego malucha?

Miękko i przytulnie

Tanie wykładziny to idealny wybór do pokoju dzieci. Są miękkie, przytulne, a zabawa na podłodze staje się prawdziwą przyjemnością. Jednocześnie rodzice nie muszą się obawiać, że maluchy siedzą na zimnej podłodze.

Producent wykładzin do pokoju dziecka zaleca przede wszystkim wykładziny dywanowe, które wykonane są z miękkiego poliamidu lub weluru. Wykładzina z poliamidu jest odporna na ugniatanie. Szybko wraca do swojego stanu pierwotnego. Wykładzina z weluru jest odporna na wycieranie oraz łatwa w czyszczeniu. Wszyscy wiemy, że w pokoju dzieci często dochodzi do małych wypadków.

Wybierając wykładzinę do pokoju malucha należy zwrócić uwagę, by była wykonana na podkładzie filcowym. Filc nie tylko wycisza, ale również dobrze izoluje, dzięki temu stópki naszego malucha nie będą marzły.

Kolorowy świat

Pokój dziecka to jego królestwo. Trzeba o tym pamiętać wybierając tanie wykładziny, które nie powinny być jednokolorowe, ale barwne i radosne.

Producent wykładzin zadbał, by wykładziny do pokoi naszych pociech były barwne, bajkowe i niesamowicie wesołe. W pokoju małego podróżnika świetnie sprawdzi się wykładzina z mapą tajemniczego królestwa. Miłośnik klocków lego może mieć je na podłodze, mały piłkarz może wyskakiwać z łóżka prosto na boisko, a obraz planet będzie fascynował małego astronautę.

Tanie wykładziny do pokoju dziewczynek mogą mieć obrazki pięknych, kolorowych motyli, mądrych sów czy różowych jednorożców. Do pokoju najmłodszych dzieci warto wybrać wykładziny, których wzór przypomina puzzle czy bajkowe postaci.

Producent wykładzin zadbał również o ciekawe wzory do pokoju starszych dzieci. Rozrzucony alfabet, graffiti czy czarno-biała dziura na środku pokoju to wzory, które spodobają się nawet kapryśnym nastolatkom.

Tanie wykładziny do pokoju dzieci to rozwiązanie, które zapewni nie tylko wesoły i interesujący design, ale przede wszystkim wygodę i kolorowy plac zabaw, który każde dziecko może mieć na podłodze swojego pokoju. Prywatny plac zabaw to wielka sprawa!