Bardzo istotną kwestią jeśli chodzi o wykończenie podłogi jest dostosowanie stopnia jej twardości. Na rynku dostępnych jest kilka rozwiązań technologicznych, które różnią się od siebie przede wszystkim tym parametrem. W marketach budowlanych możemy spotkać materiały wykończeniowe sztywne oraz elastyczne. Pierwsza grupa produktów to wszelkiego rodzaju wykończenia z drewna, kamienia lub ceramiki. Są to również panele, które bardzo często można spotkać w domach. Wykończenia elastyczne to z kolei wykładziny dywanowe lub PCV. Gdzie najczęściej można spotkać wykładziny dywanowe oraz dlaczego warto zainwestować w takie rozwiązanie? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziesz w tym artykule.

Wykładzina dywanowa do pokoi hotelowych

Wykładziny dywanowe najczęściej można spotkać w hotelach. Istnieje kilka powodów, dla których Wykładzina dywanowa do pokoi hotelowych jest najlepszym rozwiązaniem.
Przede wszystkim taka wykładzina cechuje się doskonałymi właściwościami akustycznymi. Oznacza to, że montaż takiej wykładziny w pokoju hotelowym bardzo mocno redukuje wszelkie hałasy, co przyczynia się do zwiększenia komfortu pozostałych gości. Wykładzina dywanowa hotelowa jest również stosunkowo tania, co przy dużym metrażu może okazać się rozwiązaniem znacznie bardziej ekonomicznym, niż wszelkiego rodzaju wykończenia drewniane.

Zalety i wady wykładziny dywanowej

Wykładzina dywanowa hotelowa posiada bardzo wiele zalet. Jedną z najbardziej istotnych jest zdecydowanie stosunkowo niewielka cena oraz łatwość montażu. Z położeniem takiej wykładziny powinien poradzić sobie każdy, nawet osoba, która nie ma doświadczenia w wykonywaniu tego typu prac.
Wykładzina dywanowa doskonale pochłania również kurz oraz posiada dobre właściwości akustyczne. Redukuje ona odgłosy przemieszczania się po pokoju, dzięki czemu goście, którzy mają swój pokój na niższym piętrze, nie muszą skarżyć się na hałasy.
Największą wadą takiej wykładziny jest natomiast to, że bardzo łatwo się ona brudzi i trudno zmyć z niej plamy. Najczęściej do dokładnego umycia takiej wykładziny stosuje się różnego rodzaju specjalistyczne środki. Wykładzina dywanowa nie nadaje się również do pomieszczeń, w których panuje zbyt duża wilgoć.