Remont, dzięki zastosowaniu paneli winylowych samoprzylepnych nie musi już kojarzyć się z brudem, zbędnym czasem i innymi niedogodnościami w domu. To dobry pomysł na odświeżenie wnętrz, a jednocześnie uniknięcie kucia płytek na podłodze, czy ścianie. Położenie paneli winylowych można z łatwością zrobić samemu, co pozwoli na oszczędność pieniędzy.

Dlaczego warto wybrać panele winylowe samoprzylepne?

Wiele osób chciałoby po latach wymienić płytki na podłodze, ścianie w kuchni, czy łazience jednak obawia się wykuwania starych płytek w czasie mieszkania. Niewiele osób może na czas remontu się wyprowadzić, większość mieszka i nie może doczekać się końca remontu.

Panele winylowe samoprzylepne to idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą szybko i w prosty sposób odświeżyć wnętrze.

Montaż paneli winylowych samoprzylepnych

Wystarczy przed przyklejeniem panelu powierzchnię odkurzyć, osuszyć, odtłuścić i wyrównać. Warto przeczytać instrukcję producenta i zastosować zalecaną warstwę gruntu wiążącego między powierzchnią a panelem. Następnie wystarczy odkleić folię na panelu i przykleić.

Oczywiście należy wcześniej dopasować i odpowiednio dociąć panele. Zaleca się układać panele naprzemiennie z różnych opakować. Przed przyklejeniem powinny odstać 24 godziny w remontowanym pomieszczeniu.

Bogaty wybór wzorów paneli winylowych samoprzylepnych

Producenci zadbali, by panele winylowe były dostępne w wielu wzorach. Warto zwrócić na te inspirowane naturą, czyli imitacja drewna, czy propozycje fasonów kamiennych. One nigdy się nie znudzą i nie wyjdą z mody.