Współpraca między pośrednikiem nieruchomości a sprzedającym czasem bywa trudna, ponieważ wiele osób nie skupia się na potrzebach klientów tylko na szybkim zysku. Współpraca z pośrednikiem ma także swoje zalety i osoba taka może bardzo pomóc podczas sprzedaży nieruchomości.

Pośrednictwo inwestycyjne – na czym polega?

Poszukiwanie nieruchomości do kupna w celach inwestycyjnych bywa czasochłonne, dlatego warto jest skorzystać z pośrednictwa inwestycyjnego. Pośrednictwo inwestycyjne polega na nawiązaniu współpracy pomiędzy pośrednikiem nieruchomości oraz inwestorem. Zarobki pośrednika zależne są od tego ile ofert inwestycyjnych znajdzie dla swojego klienta. Inwestor zarabiana tym, że pośrednik znajduje dla niego nieruchomość inwestycyjną, którą inwestor może kupić a następnie wynająć lub sprzedać. Pośrednictwo w sprzedaży nieruchomości inwestycyjnych jest zajęciem dla pośrednika nieruchomości przecinek z którego usług korzystają zarówno kupujący jak i sprzedający nieruchomości.

Co oferuje pośrednik nieruchomości?

Pośrednik nieruchomości ma swoją bazę mieszkań oraz lokali inwestycyjnych na sprzedaż. Po nawiązaniu kontaktu z właścicielem podpisują umowę zobowiązującą sprzedającego do sprzedaży mieszkania z pomocą pośrednika. Pośrednik nieruchomości zarabia na dokonaniu transakcji, a kwota jaką popiera to najczęściej procent od ceny transakcyjnej nieruchomości. Pośrednik zaproponuje kupno mieszkania w korzystnej cenie i sprawnie będzie przeprowadzał negocjacje ze sprzedającym oraz kupującym tak by transakcja została doprowadzona do końca.

Jak przebiega sprzedaż nieruchomości inwestycyjnych?

Sprzedaż nieruchomości inwestycyjnych jest procesem wymagającym przygotowań i zaczyna się on jeszcze przed wystawieniem nieruchomości na sprzedaż. Aby transakcja przebiegła pomyślnie należy wykonać następujące etapy:
– znaleźć nieruchomość – etap ten polega na znalezieniu nieruchomości która będzie miała potencję,
– zrobić remont – niektóre nieruchomości pomagają gruntownego remontu inne wystarczy tylko odświeżyć aby poprawić ich odbiór wizualny,
– podkreślić walory nieruchomości – podczas tego procesu należy zadbać o pierwsze wrażenie jakie nieruchomość wywrze na kupującym. W tym etapie trzeba pamiętać o pokazaniu funkcjonalności nieruchomości.