Drzwi przesuwne to oferta, na którą decyduje się coraz więcej osób ceniących wygodne i efektowne rozwiązania architektoniczne. Są dość powszechnie stosowane we wnętrzach, ale dostrzec można także tendencję do inwestowania w modele zewnętrzne.

Zamiast tradycyjnych drzwi balkonowych lub tarasowych

Drzwi przesuwne zewnętrzne to propozycja, którą warto rozważyć, jeśli chce się zwiększyć swój codzienny komfort. Ich zaletą jest nieprzeciętna funkcjonalność. Nie trzeba wysilać się, aby je otworzyć lub zamknąć, poza tym pozwalają zaoszczędzić sporo miejsca. Dzięki drzwiom przesuwnym uzyskujemy specyficzne połączenie salonu z balkonem, tarasem lub ogrodem. Sprawiają, że bariera dzieląca nas z naturą staje się mniej odczuwalna.

Nowoczesne drzwi przesuwne zewnętrzne są ciche i nie ograniczają cennej przestrzeni, w dodatku ich design jest zazwyczaj efektowny i świetnie wpisuje się we współczesną architekturę. W przypadku modeli z dużymi przeszkleniami należy podkreślić, że dzięki nim w pomieszczeniach jest więcej światła dziennego, a całe wnętrze nabiera lekkości. Wzmocnione szyby i specjalne zabezpieczenia takich drzwi sprawiają, że są bezpieczne i dają duży komfort termiczny.

Dopasowane do indywidualnych potrzeb

Warto skorzystać z tego, że mamy dostęp do wielu wariantów drzwi przesuwnych zewnętrznych. Sporo osób decyduje się na modele z okuciem uchylno-przesuwnym, które daje możliwość zarówno przesuwania drzwi, jak i ich otwierania. Niewątpliwie dużym zainteresowaniem cieszą się też drzwi podnoszono-przesuwne. Z pewnością godny rozważenia jest zakup drzwi z otwieraniem na pilota.

Zanim wybierze się drzwi przesuwne zewnętrzne, warto dokładnie zapoznać się z ofertą. Jak widać, szereg różnych opcji pozwala nam urządzić swoje mieszkanie lub dom w sposób zapewniający jak największą wygodę. Podczas selekcji różnych modeli, koniecznie trzeba się zastanowić nad tym, czy któreś skrzydło ma być pozbawione funkcji otwierania. Sąsiadujące ze sobą skrzydła mogą też otwierać się jednocześnie.

Najlepiej wykorzystać doświadczenie zaufanych producentów drzwi przesuwnych zewnętrznych. Tylko starannie zaprojektowane modele z najlepszych materiałów i o świetnych parametrach technicznych będą działać bez zarzutu przez wiele lat.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Internorm