Czy wybierając kabiny prysznicowe pięciokątne można popełnić błąd? Lista tych, które spędzają sen z powiek sprzedawcom wcale nie okazuje się być krótką. Czas zatem postawić sobie pytanie o to, które z nich dają o sobie znać najczęściej, a tym samym – pociągają za sobą najbardziej spektakularne konsekwencje.

Kłopotliwe wymiary

Nie jest prawdą to, że z kabin prysznicowych pięciokątnych mogą korzystać jedynie te osoby, które dysponują dużymi łazienkami. Prawdą jest jednak to, że z pewnością nie mamy do czynienia z rozwiązaniami, które sprawdzą się jednakowo dobrze w każdym pomieszczeniu. Ich producenci zwykle podają prawidłowe wymiary kabin, niejednokrotnie informują też o tym, jaką rezerwę należy pozostawić, decydując się na zakup. Niestety, kupujący wykazują się większą niefrasobliwością.W tym miejscu wypada przypomnieć, że rozmiary kabin prysznicowych można do pewnego stopnia modyfikować. Jednym z popularniejszych sposobów jest wymiana drzwi uchylnych na przesuwne pozwalająca zaoszczędzić przynajmniej 30-40 centymetrów. Nie wszyscy producenci pozwalają na tego rodzaju dowolność, jest to jednak coraz powszechniejsza praktyka.

Jakość i jej znaczenie

Choć Kabiny prysznicowe pięciokątne sporo kosztują i zwykle myśli się o nich jako o rozwiązaniach na lata, nadal nie brakuje osób, które nie przywiązują nadmiernej wagi do ich jakości. Nietrudno się domyślić, że takie podejście może zakończyć się niezadowoleniem z zakupu. Oczywiście, ocena jakości wykonania nie jest prosta, zwłaszcza jeśli robimy zakupy w sklepie internetowym. Nie jest jednak również niemożliwa do wykonania.

O staranności wykonania tego rozwiązania można przekonać się choćby analizując ofertę producenta kabin. Tu jednak pojawia się kolejny błąd mocno dający się we znaki kupującym. Nie brakuje, niestety, osób, które kupują kabiny bezrefleksyjnie, nie stawiając ani na sprawdzone źródła sprzedaży, ani na zweryfikowane informacje na temat tego, kto jest odpowiedzialny za ich wyprodukowanie. Niestety, bardzo często kończy się to zakupem rozwiązania, które szybko wymaga wymiany.