Tradycyjny dom murowany buduje się zwykle rok, a nawet dłużej. Do tego czasu zwykle dochodzi wykończenie zewnętrzne oraz wewnętrzne budynku. W przypadku gotowych domów bez działki całkowity czas wykonania to mniej więcej 4-6 miesięcy. Wiele osób zastanawia się, dlaczego wszystko przebiega tak szybko. Niektórzy obawiają się, że zwiększone tempo przekłada się na niższą jakość. Jak jest naprawdę?

Moduły produkowane w fabrykach

Drewniane gotowe domy bez działki powstają dzięki prefabrykatom. Są to moduły tworzone w przedsiębiorstwach produkcyjnych. Powstają dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii oraz urządzeń. To właśnie dlatego wszystkie elementy wykonane są perfekcyjnie.

Produkcja modułów szkieletowych w fabryce zmniejsza ryzyko ich niedopasowania. Są one doskonałe pod względem wymiarów, czy też właściwości. Gotowe komponenty po prostu dowozi się na miejsce budowy. W przypadku budynków murowanych prace od początku do końca realizowane są w jednym miejscu, co stanowi poważne utrudnienie.

Budowa przez cały rok

Gotowe domy bez działki mogą być wykonywane cały rok, niezależnie od warunków panujących na zewnątrz. Można nawet powiedzieć, że wszelkie przerwy technologiczne są niezalecane. Wszystko to sprawia, że projekt może zostać zrealizowany na przestrzeni kilku miesięcy.

W przypadku domów z cegły nigdy nie osiągniemy takiego czasu budowy. Wynika to z faktu, że technologia ta wymaga dużej ilości prac mokrych. Nie mogą być one przeprowadzane, gdy na zewnątrz panują niesprzyjające warunki atmosferyczne.

Proste konstrukcje

Gotowe domy bez działki cechują się wyjątkową prostotą. Zwykle nie posiadają one zbędnych elementów ozdobnych. Swoim kształtem przypominają bryłę. Pozytywnie wpływa to na czas budowy.

Warto również zaznaczyć, że zdecydowana większość osób korzysta z gotowych projektów domów modułowych. W takiej sytuacji mamy pewność, że dane przedsiębiorstwo niejednokrotnie realizowało ten projekt. Ekipa posiada doświadczenie oraz niezbędną wiedzę. Zmniejsza to ryzyko wszelkich przestojów, czy też pojawienia się problemów.