Płyta regips to inaczej popularna płyta kartonowo gipsowa. Dzisiaj nie ma już chyba domu czy mieszkania gdzie nie zostałaby ona wykorzystana. Doskonale wyrównuje nierówne ściany jak również przyczynia się do znacznego skrócenia czasu niejednej budowy lub niejednego remontu. Wykonana jest z kilku warstw gipsu zabezpieczonych warstwami tektury.

Jaka jest płyta regips?

To jak zostanie wykończone dane wnętrze ma ogromny wpływ na komfort przebywania w nim. Ważna jest nie tylko estetyka pomieszczeń, ale także i ich funkcjonalność. Komfort akustyczny również powinien być brany pod uwagę. Wszystko to gwarantuje wykorzystanie płyt kartonowo gipsowych.

Sam pomysł wyprodukowania płyt z gipsu i kartonu nie jest stosunkowo nowy. Wywodzi się on z USA, z okresu II wojny światowej. Instalacja takich płyt podbija to, że są one łatwe do montowania, a cena ich nie jest zbyt wysoka. Zamontować je może każda osoba, nawet taka, która specjalnie nie zna się na pracach budowlanych.

Płyta regips jest więc łatwa w konstrukcji, tania w zakupie, nadaje pomieszczeniu odpowiedni wygląd, jest funkcjonalna i bezpieczna.

Rodzaje płyt

Jest kilka rodzajów tego typu płyt. Z czasem podstawową wersję zmodyfikowano i stały się one materiałem budowlanym, wykorzystywanym dzisiaj w każdych warunkach, nawet tych nietypowych.

Płyty kartonowo gipsowe podzielić można na standardowe, przystosowane do gięcia, odporne na wodę i wilgoć, ognioochronne, perforowane, dźwiękoizolacyjne, promieniochronne czy też podłogowe. Ich właściwości powodują, ze zastosowanie tego typu materiału budowlanego jest ogromne i wszechstronne.

Gdzie warto jest je zastosować?

Ze względu na swoje cechy charakterystyczne stosowane są one praktycznie wszędzie. Zawsze istnieje możliwość dobrania odpowiedniego typu takiej płyty do danych potrzeb. Idealnie nadają się zarówno do wykonania ścianek działowych, jak i sufitów podwieszanych czy też zabudowy poddasza. Spełniają się w roli okładzin ściennych. Można je wykorzystać także do zabudowy konstrukcji nośnych, typu belki, słupy czy drewniane elementy.

Regips pozwala na zabudowę i ukrycie elementów, które muszą występować, ale w końcowym efekcie wyglądają nieestetycznie. Płyty te pozwalają także na tworzenie przestrzeni i jej aranżowanie. Przy ich pomocy można robić różnego rodzaju półki, zabudowy, wnęki czy zagłębienia, które przyczynią się do stworzenia ciekawego designu w danym pomieszczeniu.