Wstępna inspekcja nowego mieszkania może początkowo wydawać się niepotrzebna, ale jest cennym narzędziem do udokumentowania jego stanu. Sprawdzenie potencjalnego mieszkania do wynajęcia przed podpisaniem umowy, pozwoli Ci uchronić się przed niepotrzebnymi problemami i kosztami. Poniżej kilka rzeczy, które warto sprawdzić oglądając lokale do wynajęcia w Katowicach.

Ogólne funkcje mieszkania

Sprawdź ściany, sufity i podłogi w każdym pokoju. Poszukaj pęknięć w tynku, szczególnie tam, gdzie stykają się ściany i sufity. Sprawdź oprawy oświetleniowe, wentylatory sufitowe, przełączniki i gniazdka, aby upewnić się, że działają. Zwróć uwagę na wszelkie problemy z podłogą, takie jak zadrapania na twardym drewnie lub winylu lub plamy i rozdarcia na dywanie. Zanotuj także pęknięte płytki lub cement. Sprawdź wewnętrzne drzwi i zawiasy, a także uszczelnienia wokół okien.

Kuchnia i łazienka

Poświęć więcej czasu na sprawdzanie tych pomieszczeń, ponieważ mają więcej urządzeń i wyposażenie, które może powodować problemy. Poszukaj śladów uszkodzeń spowodowanych wodą na podłogach i ścianach. W kuchni sprawdź, czy działają wszystkie palniki na kuchence i czy piekarnik się nagrzewa. Włącz okap, sprawdź lodówkę, pojemnik na śmieci, zlewozmywak i zmywarkę pod kątem prawidłowego działania, a także wszelkich problemów kosmetycznych, takich jak zarysowania lub pęknięcia. W łazience zwróć uwagę na wszelkie problemy kosmetyczne z wanną i umywalką, a także wszelkie nieszczelności. Kilkakrotnie przepłucz toaletę i sprawdź, czy woda prawidłowo się zamyka. Sprawdź też prysznic, pozwalając mu działać przez minutę lub dwie.

Umeblowanie

Niektóre lokale do wynajęcia w Katowicach są umeblowane. Jeśli tak jest, nie zapomnij sprawdzić stanu mebli. Zapisz wszystko, co wydaje Ci się niepokojące, dotyczące łóżka, sofy, stołu, krzeseł i innych przedmiotów. Poszukaj najpierw zadrapań i innych problemów kosmetycznych, a następnie zbadaj strukturę mebla. Luźne nogi stołu, chybotliwe półki na książki, podarta tapicerka, zakleszczone szuflady lub pęknięcia w blacie mogą prowadzić do większych uszkodzeń pod wpływem normalnego zużycia.

Wygląd zewnętrzny i systemy

Odpowiadasz również za uszkodzenia na zewnątrz swojego mieszkania, więc dokładnie sprawdź oświetlenie. Sprawdź również zewnętrzny zamek drzwi i wizjer. Jeśli lokal do wynajęcia w Katowicach ma domofon, upewnij się, że działa, zanim się wprowadzisz. Przedpokój, balkon lub patio również zasługują na dokładną kontrolę, zwłaszcza pod kątem pęknięć, luźnych elementów lub plam. Wewnątrz przetestuj systemy ogrzewania i klimatyzacji. Sprawdź otwory wentylacyjne i kanały pod kątem prawidłowego montażu oraz obejrzyj piec i podgrzewacz wody. Upewnij się, że wszystkie czujniki dymu mają zainstalowane baterie i są w pełni sprawne.