Zdarza się czasami, że stworzenie przyłącza kanalizacyjnego dla danej posesji lub grupy działek jest bardzo drogie, albo wręcz nie jest możliwe. Rozwiązaniem w takiej sytuacji mogą być biologiczne oczyszczalnie ścieków przystosowane do konkretnych warunków. Co warto o nich wiedzieć?

Podstawowe informacje

Biologiczne oczyszczalnie ścieków są urządzeniami, dzięki którym możemy odprowadzić oraz oczyścić ścieki praktycznie z każdej działki. Ich użycie jest w pełni legalne. Przydomowe oczyszczalnie sprawiają, że możemy efektywnie pozbywać się nieczystości i nic nie ogranicza naszego korzystania z danego gospodarstwa domowego.

Istnieje na rynku wiele firm mających w ofercie oczyszczalnie biologiczne. Jedną z nich jest firma Metalbud. Na stronie firmy oczyszczalnie-metalbud.pl, możemy znaleźć dokładny opis oferty, która jest naprawdę bogata, jak również zapoznać się z samą firmą.

Dostępne oczyszczalnie biologiczne

Firma Metalbud ma w ofercie trzy główne rodzaje oczyszczalni biologicznych. Mają one różne parametry i możliwości, dlatego są odpowiednie do odmiennych zastosowań. Warto skontaktować się z przedstawicielami firmy, którzy pomogą wybrać najlepsze rozwiązanie w danej sytuacji. Jeśli odwiedzimy stronę oczyszczalnie-metalbud.pl w zakładce kontakt może łatwo wysłać wiadomość.

Jedną z podstawowych oczyszczalni biologicznych jest oczyszczalnia typu TOPAS. Jest ona bardzo kompaktowa, a mimo to może mieć naprawdę szerokie zastosowanie. Z jednej strony może zostać użyta jako przydomowa oczyszczalnia ścieków, ale równie dobrze sprawdzi się jako oczyszczalnia osiedlowa lub przyzakładowa. Nie ma też przeciwwskazań by służyła za oczyszczalnię dla wsi lub niewielkiego miasteczka.

Inne typy oczyszczalni biologicznych

Kolejnym typem oczyszczalni jest MONOBLOK. Takie biologiczne oczyszczalnie zazwyczaj stosuje się w przypadku obiektów, które mają w planach rozbudowę. W łatwy sposób można je powiększyć do formy trzeciego typu oczyszczalni biologicznych, czyli Flexidiblok. Również one sprawdzą się jako oczyszczalnie dla dużych zakładów, wsi, a także niewielkich miasteczek.

Jednak najbardziej wydajnym typem oczyszczalni proponowanych przez Metalbud jest FLEXIDIBLOK. Ten rodzaj oczyszczalni jest najczęściej używany w przypadku miejsc o liczbie mieszkańców przekraczającej 700 osób. Dlatego takie oczyszczalnie znajdują zastosowanie na większych osiedlach, a nawet w miastach i miasteczkach. Dodatkową ich zaletą jest pełne zautomatyzowanie, a tym samym możliwość zdalnego sterowania komputerowego.